Nov 14, 2011

31 Day Challenge - Day 10: Gradient Nails

Scroll down for Turkish. / Türkçe için aşağıya ininiz.

     Hello you guys. Today I'm gonna show you my very first gradient nails. (Yes, I've never done gradient before, so thanks to 31 Day Challenge.) I'm on the 10th day of 31 Day Challenge so 1/3 (one third) has done already. Yay! At first I didn't know how to proceed on this type of manicure because I didn't feel like putting some pinks or blues on my nails. I just wanted it to be more calm and silent. While I was skimming Day 10 manicures of other nail polish bloggers I was kinda dissappointed with myself cause I wasn't feeling that colorful and people did great jobs but with colors! But you know, life is what happens when you're busy making other plans as John Lennon said and I faced with Oyku's gorgeous gradient manicure while I was only typing 31 Day Challenge Day 10 on google search.

     I also used Flormar U30 as Oyku did for the base of this manicure and sponged it a little by Flormar NA09. (From Nail Art Collection of Flormar.) Flormar U30 is such an amazing color for me, you can see an older post from here. And it goes really well with golden tips. (Uhm, I sponged a little bit more to my ring finger but hope this is not gonna be a roughness for you guys.) 

     Also if you still didn't enter my giveaway you can join by clicking here and don't forget only 6 days left for the Konad part of the giveaway.

     See you on Day 11 of the 31 Day Challenge.

        Merhaba, bugün size ilk gradient manikürümü göstereceğim. (Evet, önceden hiç bu türde bir manikür yapmadım, 31 Day Challenge'a teşekkürler bu noktada zira yapmayı pek de düşünmediğim manikürleri yaptırıyor bana.) Fakat önce gradient ın ne demek olduğunu kısaca açıklayayım size. Aslında, sayısal bir terim diyebilirim ama kelimenin anlamını deştikçe değişim, dönüşüm anlamına geldiğini de görüyoruz. Bu yüzden de bu manikürde renk değişimi olduğunu baz aldığımızda Değişen Tırnaklar (Renk Değiştiren Tırnaklar) manikürü şeklinde çevirebiliriz Gradient Nails'ı. Bilmem yeterli oldu mu?

       31 Day Challenge'ın 10. günündeyim yani üçte biri bitti anlamına geliyor bu, yay! İlk başta gradient nails için ne yapacağım konusunda en ufak bir fikrim bile yoktu. Çok dikkat çekmeyen, sade bir şey olmasını istiyordum. İnternetten diğer onuncu gün manikürlerine bakarken gittikçe yüzüm düşüyordu çünkü herkes rengarenk manikürler yapmıştı ve ben hiç istemedim canlı renkler kullanmayı. Ama biliyoruz ki, John Lennon'ın da deyişiyle; hayat biz başka planlar yapmakla meşgulken başımıza gelendir ve ben de tam bu esnada Google Search e sadece 31 Day Challenge Day 10 yazarak arama yapıyor olmama rağmen, Oyku'nun harika gradient manikürüne rast geldim.

        Ben de Öykü gibi Flormar U30'u taban renk olarak kullandım ve sonrasında uçlarını Flormar NA09 (Flormar'ın Nail Art Koleksiyonu'ndan) ile süngerledim biraz. Flormar U30 çok sevdiğim bir renk, kendisiyle alakalı önceki postuma buradan ulaşabilirsiniz. Renk de uçları altın rengine bulanınca daha bir güzelleşti sanki. (Bu arada yanlışlıkla yüzük parmağımı biraz fazla süngerlemişim, umarım çok rahatsız edici durmuyordur.)

     Bu arada, hala çekilişime katılmadıysanız, buraya tıklayarak katılabilirsiniz. Ve de çekilişin Konad kısmına katılabilmek için sadece 6 gün kaldığını da hatırlatmak isterim.

        11. gün maniküründe görüşürüz.

6 comments:

 1. Bence Flormar U30 Owl's Night'tan daha guzel bi duruyor.

  ReplyDelete
 2. çok sağ ol =)

  renk iyi baya!

  ReplyDelete
 3. I think it looks great for your first time! Dark is pretty too!

  ReplyDelete
 4. looks really great, also really good mix :)

  ReplyDelete
 5. color is great right? thank you! =)

  ReplyDelete