Nov 5, 2011

31 Day Challenge - Day 6: Violet Nails

Scroll down for Turkish. / Türkçe için aşağıya ininiz.

     Hey you guys, I'm on the sixth day of 31 Day Challenge with violet nails. For this theme I did a little bit research to get the exact violet color, not a random purple. Afterwards, I went to my haul and the perfect match for violet nails was Rimmel 605 Purple Reign. I think its more violet looking rather than purple. This polish also has subtle shimmer that goes out under the sun perfectly. The formula is a little bit jelly and a  little bit creamy. For the first time, two coats was not enough for a Rimmel polish. I applied three. Good thing about is that although it didn't dry in 60 seconds, it took around 15-20 minutes. So this is good for three coats I guess. (Oh, I shortened my nails by the way, if you couldn't notice it.) See you in Day 7 and hope you guys like it.

     And if you still did not join my giveaway, you can enter by clicking here.    Merhaba herkese, 31 Day Challenge'ın 6. gününe eflatun tırnaklarla devam ediyorum. Bu manikür için aslına bakarsanız biraz renk araştırması yaptım diyebilirim. Rastgele bir mordansa, eflatunu yakalamaya çalıştım. Mor ojelerime baktığımda da Rimmel 605 Purple Reign'in en iyi seçenek olduğuna karar verdim. Mordansa daha çok 'violet' skalasındaydı. İçerisinde gizli minik simleri olan bir oje ve her zaman olduğu gibi güneşin altında daha çok belli oluyor. Formülüne gelince, ne jel gibi ne krem yapıda. İkisinin karışımı diyebilirim. Arada. Bu yüzden de sanırım ilk defa bir Rimmel ojeyi 3 kat uygulamak durumunda kaldım. Ama olumlu olan durum 3 kata rağmen ojenin çok çabuk kurumasıydı. Şişenin üzerinde yazdığı gibi 60 saniye tutmadı belki ama 15 - 20 dakika sonrasında tamamen kurumuştu. Bu da 3 kat ojenin kuruması için kısmen iyi bir zaman. (Bu arada tırnaklarımı da kısalttım, belli oluyor mu bilmiyorum.) 7. gün maniküründe görüşmek üzere, umarım eflatunu sevmişsinizdir.

    Ve de çekilişime hala katılmadıysanız, buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

8 comments:

 1. amanını ojeye de bakınız =) pek beğendim! öperim seni yavrum

  ReplyDelete
 2. teşekkür ederiz, biz sizi yeriz ^_^

  ReplyDelete
 3. tırnakların yine uzun ya (: renkde güzel durmuş :)

  ReplyDelete
 4. bir önceki posta da bak ama, epey fark var. teşekkürler tatlım ^_^

  ReplyDelete
 5. Oh I just love this color! I think it is worth 3 coats and the drying time! You nails look great!

  ReplyDelete
 6. well thank you so much, yeah I also appreciate the color =)

  ReplyDelete
 7. ojenin rengi bir yana (ki çok tatlı ,aklıma düştü bayağı:)) tırnak boyun çok ideal ve tırnak yapın çok güzel, çok şeker duruyor, yukarı bakan tırnakları hep beğenmişimdir, seninkiler de biraz öyle sanırım.

  ReplyDelete
 8. çok teşekkür ederim. gerçi bu boyda değiller artık. =)

  ReplyDelete