Nov 28, 2011

Don't Touch My Cupcake!

Scroll down for Turkish. / Türkçe için aşağıya ininiz.    Hey you guys! Today's post is going to be about something really different and a mandatory day break from the 31 Day Challenge. (I'll be posting Day 17: Glitter tomorrow.) Let me tell you what's going on first.

    Last night, one of the bloggers in Turkey -I seriously don't know what her blog's concept is in general- wrote about how disgusting a cupcake manicure is. In her blog post, she says cupcake manicure looks like mycosis on nails. Additionally, she also says people who don't have 'perfect' nails shouldn't do nail polish. She even bullied people who don't have the 'perfect' nails and clean cuticles. I think right now, you guys are thinking like 'who the hell is she?' Aren't you? Yeah, me too!

    So in order to emphasize how uneducated, rude and simple minded what she wrote; me and my fellow nail polish bloggers from Turkey decided to make cupcake manicures for today. 

    We just want to show, no matter who you are, where are you from or what you look like... You're perfect! Like in Pink's song and like cupcakes!I used Pastel 88 as a base first, then with Flormar Supershine 29 and Flormar 400 I drawed the cupcake. Afterwards, I dotted with Pastel 08, 82, 83, 09 and cherried the top with Pastel 12I know you guys like it, don't you?

Here are my fellow nail polish bloggers from Turkey who support cupcake tonight:

Those are the ones I know who did cupcake tonight, you'll probably find more when you google it. See you guys tomorrow.

     Merhaba herkese! Bugün çok farklı bir amaç taşıyan manikür postu ile 31 Day Challenge'a bir günlük zorunlu ara vereceğim. (17. Gün 'Glitter' manikürünü yarın post edeceğim.) Öncelikle neler olduğundan bahsedeyim.

  Dün gece, Türkiye'deki bloggerlardan birisi -blogunun içeriği hakkında en ufak bir fikrim yok- cupcake manikürünün ne kadar iğrenç olduğu hakkında bir yazı yazmış. Ve postunda demiş ki, cupcake manikürü tırnakta mantar hastalığı kadar iğrenç duruyormuş. Yanı sıra, tırnakları düzgün olmayan insanların da post yapmaması, tırnak fotoğraflarını yayınlamaması gerektiğinden bahsetmiş. İnsanlarla alay dahi etmiş. Şu anda sanırım, 'bu kız da kimin nesi?' diye düşünüyorsunuzdur, öyle değil mi? Evet ben de!

  Bu yüzden, yazılan yazının ne kadar basit, uygunsuz, kaba ve cahilce olduğunu vurgulamak adına ben ve pek çok oje blogger ı arkadaşım bugün cupcake manikürü yapmaya karar verdik.

   Göstermek istediğimiz şu ki, dünyanın neresinden olursanız olun, kim olursanız olun ya da nasıl görünürseniz görünün... Hepiniz harikasınız. Tıpkı minik cupcakeler gibi!

   Maniküre gelecek olursam, taban rengi olarak Pastel 88'i kullandım ve sonrasında Flormar Supershine 29 ve Flormar 400'ü kullanarak cupcake i çizdim. Daha sonra da Pastel 08, 82, 83, 09 ve 12 numarayı kullanarak cupcake in vişnesini ve çikolata süslerini de koyarak manikürü tamamladım.

Beğendiniz değil mi?

Bugün cupcake manikürü yaptığını bildiğim oje, makyaj blogger ı arkadaşlarım da şu şekilde;

Benim cupcake yaptığını bildiklerim bunlar, belki google'da aratırsanız çok daha fazlasını da bulabilirsiniz. Yarın görüşmek üzere.


24 comments:

 1. bebeYim (farkettiysen türkçe'ya hakim deYilim jfhgkfjh) şu maniküre iğrenç diyen biri çok net kıskançtır. çatlasın.

  ReplyDelete
 2. That is the saddest meanest thing I ever heard! I'm truly proud of you Esra and your fellow Bloggers for standing up for anyone that can't!

  ReplyDelete
 3. Valla ben pek resim,desen yapmaya yanaşmıyorum tırnaklarıma. Genelde düz sürüyorum ojeleri ya da renkli orjinal Frenchler yapıyorum . Ama şirin cupcake desenlerini tabi ki seviyorum tırnaklarda ! Bu olayı çıkaran şahıs bence kompleks ve hasetten ölecek durumda ki böyle gerizekalıca cümleler kurdu . Haa bir de ne demişler "Reklamın iyisi,kötüsü olmaz." Bu beyinden yoksun arkadaşımız gayet de bilinçli bir şekilde o postu hazırladı ki,hepimiz ayaklanalım,ondan bahsedelim tüm sanal alemde. Amacına da ulaşmıştır herhalde . Erkekleri mutlu etmek için tüm kuralları uygulamaya devam etsin kendisi :D

  ReplyDelete
 4. Çok gereksiz şeyler söylemiş her kimse. Beğenmeyen kullanmasın.Bir elbiseye biri bayılır diğeri hiç hoşlanmaz olabilir. Bunun gibi birşey. Bence çok şeker duruyorlar. Buna benzer bir cupcake ben de yapmıştım. Tırnak uzunken backgroundu beyaz yapıp krema sarıya yakın bir renkle yapınca da hoş duruyor :))

  ReplyDelete
 5. çok beğendim. öyle böyle değil ! emeğin su götürmez :)

  ReplyDelete
 6. hepinizin yüreğine sağlık arkadaşlar, teşekkürler! =)

  @kimberly aww, thank you so much, you're adorable!

  ReplyDelete
 7. french ve kırmızı oceden beyni sulanmış insanların ablam bile bağa süslü şiyler yap diyor yaşasın cupcakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee <3

  ReplyDelete
 8. buna bakıp da kusacak insanın değişik bir algısı olması gerekir, kesinlikle bayıldım bu sayede çok güzel cupcake lerimiz oldu:)

  ReplyDelete
 9. http://fluhayat.blogspot.com/2011/11/dont-touch-my-cupcake.html
  Bende varım !!

  ReplyDelete
 10. Good for all of you!!! I definately don't have perfect nails or cuticles, but I still polish and post and everyone has been very kind. As my mother always said "there is always one in the bunch"!!!! I love the cupcakes, my granddaughter wants me to try them on her. :)

  ReplyDelete
 11. Cok tatli oldu cupcake'lerin.

  Bende dokunmayin cupcaklerime dedim....

  http://magicccat-nails.blogspot.com/2011/11/dont-touch-my-cupcake.html

  ReplyDelete
 12. Birleşip bu şekilde bir tepki göstermeniz harikaaaa!!!tırnaklarına B A Y I L D I M=)

  ReplyDelete
 13. ya benimki var ya ilk denemeydi cok cirkin kaldi sizinkilerin yaninda yaa uhu uhu:))) cok guzel olmussssssss
  www.pelininstyle.com

  ReplyDelete
 14. @Jackie thank you! =) I think you should do it on your granddaughter. =)

  @magicccat @cat_k @pelininstyle teşekkür ederim hepinize. =)

  ReplyDelete
 15. Oh my, what an unhappy person she must be to post such things. Good on you and the fellow cupcake-rs for making a positive out it!

  ReplyDelete
 16. What a mean person, I'm so happy that you guys are standing up to this bully! And I fully support you! I love all nail bloggers and everyone should be allowed to love polish, and cupcakes are the best! Yours came out super cute! I wish I would have known I would have done my own , maybe I still will!

  ReplyDelete
 17. maalesef o yazıyı ben de okudum,çünkü takip ettiğim bir blogdu. Üstelik yazan kişinin reklama ihtiyacı yok,yeterince meşhur oldu hatta 2. kitabını çıkardı. Ancak nedense bu tarz entellektüel(!?!?!) bloglar, moda/kozmetik bloglarını ara ara küçümsemeyi pek seviyorlar.Oysa bu bloglarda ne çok emek var.Araştırıyoruz,uyguluyoruz,fotoğraflıyoruz.Hem onun "saçkıran" detaylarını okurken "ayy iyyrenç" diye yorum yapmıyoruz. O şahane cupcake'leri yaparken de aman bu erkekler bize bayılsın diye düşünmüyoruz böyle bir sıkıntımız yok zaten (ki bu arkadaş erkeklerle olan problemlerini yazarak meşhur oldu)Benim gibi yazılarını okumaktan vazgeçen çok blogger olduğundan eminim..Sonuç olarak Cupcake'ler Şahane, P... sana güle güle :)))) www.trendyandfriendly.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. @beauxs mom aww, thank you! and they're delish aren't they? :)

  teşekkürler nilgün hanım. =) hem fikiriz tüm söylediklerinizde. =)

  ReplyDelete