Aug 29, 2011

Pastel Çatlayan Oje ve Birkaç Not


Selam!

Birkaç gün önce Pastel'in biraz geç de olsa piyasaya sürdüğü çatlayan ojelerinden almıştım. Aslında yazın bitimine denk gelmesi ve çatlayan oje furyasının tamamıyla kapanmak üzere olduğu bir sürece girilmesi biraz dezavantaj fikrimce. Fakat yine de o koleksiyonu facebook sayfalarında paylaşmaya başladıklarında gözüme öyle bir renk çarpmıştı ki denemeden duramazdım. (ki henüz denemiş değilim.) Önce aldığım renkleri göstereyim; 704 (şam fıstığı içi yeşili), 708 (pembe) ve 709 (mavi) edindiğim renkler. Şu şekilde;

Ojeleri fotoğraflarken dizme konusunda bir sorun yaşadığım besbelli ortada değil mi? Pastel bir de, mini bir 'nasıl çatlayan oje kullanılır' yazısı eklemiş ojelere.

Bunlar arasından denemek için can attığım renk ise pek tabi ki 704 numaralı, Şam Fıstığı içi yeşili rengine, simler ve parıltılar eklenmiş olan oje. Gördüğüm andan beri çok hoşuma gitti. Sanırım ilk olarak mat beyaz ojenin üzerinde deneyeceğim kendisini. Pembe ojenin içerisinde de parıltılar var, biraz daha yakından bakalım onlara;

Ve bu koleksiyonun bence favorisi olan ürünü biraz daha zoomladım en son olarak da;


Şimdi gelelim birkaç ukteye. Öncelikle Tansu'dan görebilirsiniz Golden Rose başarılı bir şekilde ambalajladığı (Zoya'ya benzemiş olsa da olsun) mat oje serisini piyasaya sürdü. Bugün iki kozmetik mağazasına uğradım, ama Golden Rose mat serisi henüz uğramamıştı oralara. Bayram sebebiyle pek çok yer kapalı olacağı için hafta sonuna doğru Golden Rose kiosklarından birine uğramayı düşünüyorum. O koleksiyona bayıldım çünkü. Golden Rose'u rekabette bir adım öne taşıyacağı şimdiden belli. Hep beraber göreceğiz.

İkinci olarak, bu postun as solistleri olan ojeleri almaya gittiğim gün Flormar kioskuna da uğramıştım yeni renk geldi mi diye. Flormar'ın en son çıkardığı renklerin yer aldığı kartelayı gösterdi bana artık iyice arkadaş olduğumuz satış görevlisi ve gözlerime inanamadım. Henüz piyasaya sürülmemiş pek çok renk var 400 numaralardan devam eden serisinde. Hani bebek mavisi, Chanel 509 benzeri renklerin de dahil olduğu 413-419 arası yeni renkleri var ya, işte o renkler tüm renk kartelasının sadece 1/6'i kadar. Yani bizi sonbahar - kış döneminde pek çok yeni renk karşılayacak tahminimce. Sabırsızlanıyorum!

Ve son olarak, en sonunda Bursa'da Orly ve Gabrini oje satan yerleri buldum! Gabrini ojeler Bursa'nın deyim yerindeyse göbeğinde satılıyor. Gabrini ise Korupark AVM'de ki eczanede mevcut. Henüz satın almadım, ama bayram sonuna doğru yine buralar dutluk olmaktan çıkar, farklı renk ve markalarla dolup taşar diye umut ediyorum.

Herkese iyi tatiller!

Aug 28, 2011

Yüzyılın En Kötü İcadı Takma Tırnak
Uzun zamandır (yaklaşık bir buçuk ay kadar) tırnaklarımı dinlendiriyor, hiçbir şekilde oje sürmüyordum. Birkaç gün öncesinde tırnaklarımdaki sarı bölgelerin tamamen yok olduğunu gördüm ve şu anda düzgünce uzamalarını bekliyorum yeni ojelerimi denemek için.

Bu esnada da sürekli oje almaya devam ettiğim için onları deneyememek beni yiyip bitiriyordu. Ben de bu yüzden bir ara takma tırnak aldım belki kullanırım diye ama benim için tam bir fiyaskoya döndü diyebilirim.


Bir kere tırnakları parmağıma yapıştırmadan oje sürmek çok zor. Ben de diğer türlüsünü düşünemiyorum. Amacım elime oje veya aseton temas etmeden takma tırnak kullanabilmek çünkü. Gel gelelim, yine de parmaklarım bata bata o tırnaklara ojeleri sürmeyi başardım ve birkaç gün iyice kurusunlar diye kullanmadım. (Takma tırnakların uçları bembeyaz olduğu için 4-5 kat oje sürdüklerim oldu)

Bu süreçte de gerek etrafımdaki insanlardan gerekse takip ettiğim bloggerların bazılarından takma tırnakla ilgili olarak sürekli olumsuz feedback verildiğini gözlemledim ve benim planlarım yattı mı?

Zaten tırnağıma direkt temas edecek olan yapıştırıcı ve de sonra o yapıştırıcıyı çıkarmak için özel olarak kullanacağım bir başka maddenin de onca aylık sabra ve sarı bölgelerin geçmesi için gösterdiğim çabaya büyük bir negatif etkide bulunacağını anladım. Böylelikle takma tırnaklar sadece yapıştırmadan tırnaklarıma yerleştirilerek pozlanmış birer 'kötü anı' ibaresi olarak gelip geçtiler hayatımdan...
Aug 19, 2011

Les Jeans De Chanel


Yani, Chanel'in jeanleri. Burada jean diye bahsedilen kot pantolon olsa gerek. Renklere ilk görüşte vuruldum. 8 Eylül'de piyasaya sürülecek olan bu ojeler, bilmiyorum burada da aynı tarihlerde mi raflarda yerini alır?

Soldan sağa ojelerin isimlerine gelince; Blue Rebel, Coco Blue ve Blue Boy.