Sep 28, 2011

NOTW: Polka Dot Manicure

Sanırım şu zamana kadar ki manikürlerimin magnum opusu bu oldu. Flormar ve Pastel'in beyaz, kırmızı, siyah renklerini dotting toolların da yardımıyla kullandım.


Sep 27, 2011

Duyuru

Burası bir süredir sadece oje temelli bir bloga dönüştüğünden (muhtemelen de bundan sonra öyle devam edeceğinden) artık dizilerimi, müziklerimi, filmlerimi, kitaplarımı...vb. burada yazmaya karar verdim. İlgisi olanlara da duyurmak istedim.

Sevgiler.

My Ugly Manicure and Born Pretty Store Shopping

Merhaba,

Başlıkta da görüleceği üzere birkaç gün kullandığım ve son derece yıpranmış olan ayrıca çok da hoşuma gitmeyen manikürüm ile karşınızdayım. Aslında bu manikürde Golden Rose Matte serisinden ve China Glaze Crackle serisinden ojeler de kullanmış olduğum için alışılmışın dışında. Fakat yine de sonuç beni memnun etmedi.

İlk olarak Golden Rose'un Matte serisinden 11 numaralı gri-mor karışımı bir renk olduğunu sanarak aldığım ve sürdükten sonra lacivert çıkan ojesini göstereyim.

Yapısı alışmış olduğumuz sulu kıvamda olan Golden Rose ojelerinden daha yoğun mat olduğu için. Fakat fırça darbeleri sizin de gözünüzden kaçmaz herhalde. İki kat sürdüm ojeyi, bir baktım kururken çizgiler çoktan oluşmaya başlamıştı. Zaten rengi şişede olduğundan farklı çıkınca bende bir hayal kırıklığı oluşmadı değil. Yakından görelim,

Sonrasında bu ruhu halime hiç hitap etmeyen renkten kurtulmak adına China Glaze Crackle koleksiyonundan -sevgili Oje Delisi'nin çekilişi ile kazanmış bulunduğum- Latticed Lilac'i sürdüm. Tanrım! Bir oje bu kadar mı zarif çatlar...

Görüleceği üzere çatlamak ve çatlamamak arasında gidip geliyor. Gerçi ben onu da iki kat sürdüm, belki ondandır. O kadar yumuşak bir yapısı var ki hediye gelen diğer China Glaze oje de böyle. Yumuşacık bir tırnak yüzeyi oluşturuyorlar. Latticed Lilac'in rengi nasıl sizce?

Ve en sonunda Born Pretty Store'a verdiğim sipariş, Tansu'nun korkutmasına rağmen sağ salim elime ulaştı. Hatta trajikomik sebepler neticesinde siparişim çift geldi. Bir adet nail art wheel, bir adet de dotting tool siparişi vermiştim. İkişer tane geldiler. Hal böyle olunca, önceden söz verdiğim gibi dotting toolları yakında Tansu'ya, nail art wheel i de Nemo'ya vereceğim. Umarım bu minicik hediyeler mutlu eder sizi kızlar!

Dotting tool 5'li set halinde. Farklı farklı ebatlarda noktacıklar yapabileceğim anlamına geliyor bu. Biraz google görsellerde araştırma yapıp, youtube videoları izlemem gerekecek sanırım kendilerini kullanabilmem için.

Yaklaşık 1 senedir aradığım nail art wheel e de en sonunda kavuşmuş olmanın sevinci içerisindeyim.

Sep 24, 2011

NOTD: Rimmel 610 Pompous

Merhaba,

Ta yaz başında alıp da süremediğim ojelerimden biri Pompous. Şimdi havaların soğumasını ve kapamış olmasını da fırsat bilerek denemek istedim. Çok beğendim. Mor, içerisinde beyaz minik simleri olan güzel bir oje. İki kat uyguladım ben ve istediğim forma ulaştı.

Bu arada pompous da İngilizce'de kendini beğenmiş, gösterişli, görkemli gibi anlamlara geliyor. Bence oje pek de ismini taşımıyor.

Sep 22, 2011

NOTD: Pastel 06 & Essence Romeo & Juliet Glitter Topper (Sparkling Dawn)

Merhaba,

Üç gündür tırnaklarımdan çıkarmadığım manikürümle karşınızdayım. Bu manikürümü nedense çok sevdim. Öncelikle Pastel 06'nın harika kıvamlı ve çok güzel pigmentli yeşil ojesini övmeliyim. Sürerken de çok rahattı, kururken de ve fotoğraflardan görüleceği üzere 3 gün geçmesine rağmen herhangi bir bozulma da yok. İki kat Pastel'i uyguladıktan sonra bir kat da Essence Romeo & Juliet Glitter Topper'ı geçtim ve benim için harika bir maniküre dönüştü. Ben sonbahara ciddi ciddi girdiğimiz ve yazı çok özleyeceğimizin habercisi bugünlere istinaden aslında, bu maniküre çimlerin üstüne düşmüş çiğ tanelerinin güneş doğarken ki parlaklıklarına istinaden Sparkling Dawn'da demek istiyorum. Sizce nasıl olmuş?


Sep 19, 2011

I love polish giveaways!

Selam,

Şu ara takibinde olduğum iki tane çekilişin haberini duyurmak için buradayım. İlki çok sevgili Dilek'in çekilişi. Ojeler ve disklerden oluşan süper bir çekiliş yapıyor. Özellikle benim gibi henüz damgalama yapmamış oje severlere duyurulur. Buradan çekilişe ulaşabilirsiniz.

İkincisi ise henüz yeni keşfettiğim Kış Çiçeği'nin çekilişi. O da birbirinden güzel China Glaze ürünleri ile bir çekiliş düzenlemiş. Ulaşmak için ise buraya tıklamanız yeterli.

Herkese bol şans dilerim.

Not: Kendi çekilişimi de ya blogun 1. yıl dönümünde ya da 100 izleyici olduktan sonra yapacağımı belirtmek isterim. Sevgiler...

NOTD: Pastel 85

Hangi renk olduğuna karar veremediğim güzel bir Pastel ojesi '85'.

Turuncu ve beyaz karıştırılarak elde edilmiş gibi duruyor renk. Yapısı iyi, sulu değil. Tırnaklarımda iki kat oje bulunuyor.

Herkese iyi haftalar!

Sep 17, 2011

NOTD: Golden Rose 94

Selam!

Güneş açtığı ve hava böylesine sıcak olduğu sürece bitiremeyeceğimi düşündüğüm yaz renklerine tam gaz devam!

Fotoğraflarda turuncu gibi duruyor ama renk daha çok kırmızı - pembe pigmentli mercana benzer tonlarda. Bir türlü istediğim gibi yakalayamadım rengi ne yazık ki...

Mutlu hafta sonları...

Sep 16, 2011

NOTD: Pastel 82

Sürümü kolay, güzel bir renk. Yazı bitirirken...


Sep 15, 2011

My Very First China Glaze Experience

Merhaba,

İlk China Glaze ojelerime çok sevgili Oje Delisi'nin Tanaçan Kozmetik ile birlikte düzenlediği çekiliş sayesinde kavuşmuş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Dün evde olmadığımdan umduğumdan biraz daha geç kavuşmuş olsam da kutuyu açıp da içerisinden bu güzellikteki şişelerin çıktığını görmek bir oje sever için tarifsiz bir mutluluktur malumunuz.

Ben çekiliş sonrası Tanaçan Kozmetik'in web sayfasından China Glaze Midnight Mission ve çatlayan oje olarak da China Glaze Latticed Lilac'i tercih etmiştim. Ve işte onlar;

Harika görünmüyorlar mı sizce de?

Ojeler için Oje Delisi ve Tanaçan Kozmetik'e tekrar teşekkürler.

Sevgiler...

Sep 12, 2011

NOTD: Heal The World

Merhaba,

Yaz renklerimi bitirmeye çalışıyorum havalar iyice soğumadan, yağmur yüzünü göstermeden. Amerika'dan gelen şekillerle mavi-yeşil bir manikür yaptım. Şu anda Mavi-Yeşil Light çağrışmadı mı? Çağrıştı. Gel gelelim, ben bu manikürü yaparken ormanları, yeşil alanları, arazileri...vb. (yeşil) ve okyanusları, denizleri, gölleri...vb. (mavi) çağrıştırması için uğraştım.

Önce kullandığım ojeleri görelim;

Pastel ve Flormar eşliğinde, tabanda da You Nails Base Coat var. Hazır yeri gelmişken, base coat um bitmek üzere ve bu noktada önerilere açığım. Siz base coat olarak neler kullanıyorsunuz?

Sol Elim;

İki kat Pastel 78 üzerine Kiss Nail Artist kitinden çıkan desenlerden bana en çok dalgayı çağrıştıran desenleri Flormar 46 ile uygulamaya çalıştım. Böyle bir şeyler çıktı ortaya...

...baş parmağımda ise su damlacıkları var;


Sağ elime geçecek olursam;

İki kat Pastel 307 üzerine yine aynı nail art kitten kelebek desenini Flormar 50 ile boyadım. Doğayı ve doğadaki milyonlarca canlıyı temsil etmesi için...

Sonra da bu maniküre Heal The World adını verdim. Çok sevdiğim MJ şarkılarından biridir. Bir türlü kıymetini bilemediğimiz ve sürekli bozguna uğrattığımız sularımız, ormanlarımız ve canlılarımız için...


Sevgiler...


Flormar 003

Flormar'ın böyle bir ojesi olduğunu biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum, o yüzden de paylaşayım istedim...

*Soldaki 400 beyaz, sağdaki de varlığından ilk kez haberdar olduğum simli Flormar ojesi 003.

Golden Rose Mat Oje Serisi (Sonunda)

Merhaba,

İki haftadır takibinde olduğum Golden Rose Matte Velvet Serisini en sonunda az da olsa edinmiş bulunmaktayım. Ojeleri sonunda buldum bulmasına da, kioska gittiğimde bir de ne göreyim? Sadece 4 adet kalmış. '4'. İnanılır gibi değil! Görevli bayanı birkaç defa sorularımla; "Tüm koleksiyondan sadece bunlar mı kaldı, emin misiniz?" "Aşağıda, dolaplarınızda saklı renklerde mi yok?" şeklinde sıkıştırmış olsam da resmen sona ve dona kalmış bulundum. Hayır, insanlar ne ara fark etti mat oje serisini, ne ara bu kadar oje seçimi konusunda aştılar kendilerini anlayamadım. Biz değil miydik hep yakınan, sürekli klişe renkler sürüldüğüne ve üretildiğine dair! Gerçi böyle olması sürekli oje firmalarının birbirlerine karşı rekabetini arttıracak ve bundan en büyük payı da biz oje severler alacağız gibime geliyor.

Neyse, sonuç olarak perşembe günü koleksiyonun diğer renkleri kioska gelecekmiş. Yeniden uğrayacağım kesinlikle. Ben can havliyle bir anda aldığım 4 rengi paylaşayım daha fazla lafı uzatmadan:

Siyah, mor, açık mavi ve gri renklerdi benim payıma düşen görüleceği üzere. Henüz denemedim, 102 numarayı yakında denerim, diğer 3 renk ise havalar biraz daha soğuyunca muhtemelen. O kadar hevesle almış olmama rağmen, kapaklarını açıp yapılarını incelemeye çalıştım sadece. Yakında tırnak paletim (nail art wheel) gelince, daha pratik bir şekilde gösterebileceğim sanırım.

İlk fotoğraftaki sıramalayı bozmadım, tüm fotoğraflarda numaraları aynı o yüzden. (oje numaraları ilk fotoğrafta yazıyor.)

Son olarak bir de artistik poz verdirdim;


Sevgiler...

Sep 9, 2011

NOTD: Hearty Purple


Sadece serçe parmağımın muntazam olduğu bir manikür. Dün tanıttığım materyallerin pek çoğunu kullanarak yaptım. You Nails base coattan sonra 2 kat Pastel 309 sürdüm. Sonrasında, Golden Rose'un beyaz nail art ojesi ile kalp desenini uyguladım. (Çok vaktim olmadığı için kurumalarını beklemeden hızlı hızlı hareket edince henüz kurumaya çalışan desenler bozuldu biraz tabi.) Sağ elime geçince azalan vaktimin esiri oldum ve Pastel'in en çok merak ettiğim çatlayan ojesi 704'ü 2 kat şeklinde uyguladım kalan parmaklarıma da.

Bence beyaz taban olduğunda çok daha güzel rengini belli edecek. Şimdi, böyle bakınca sarıya dönük gibi duruyor fakat beyazda kendini daha çok belli edebilir diye düşünüyorum.

Sonra beyaz desenlerin istediğim gibi şekillenememesi sonucu bir katta Essence Glitter Topper kullanarak daha çok hoşuma giden bir sonuç elde ettim.

Sep 8, 2011

New Group of Nail Polishes and Some Nail Art Equipment

--Önemli Not: Bu post bolca fotoğraf içermekle beraber biraz da uzundur. Okuyucuya önceden haber vermeyi görev bilirim!--


Merhaba!

Bir süredir Çeşme/Alaçatı'da tatildeydim. O yüzden sosyal medyaya tamamı ile uzak kalmayı tercih ettim. Hatta bu tatilden sonra blog haricindeki diğer kanallardan kendimi tamamen uzaklaştırmayı başardığımı fark ettim. Sanırım olabildiğince bu şekilde devam etmeye çalışacağım. Bu kişisel nottan sonra gelelim yepyeni ojelere (Essence, Kiss, Gabrini, Pastel) ve bazı nail art araçlarına.

En samimi arkadaşlarımın pek çoğu yurt dışında yaşıyor. Benim yaklaşık 1 senedir süregelen oje sevdamı da bildiklerinden, ara sıra gelirken bana oje getiriyorlar. Beni ne kadar mutlu ettiklerini en iyi siz anlarsınız bu noktada bence. Özellikle Türkiye'de satışı olmayan markalara ulaştığımda adeta sevinçten havalara uçuyorum.

İlk olarak Essence ürünleri ile başlayacağım. Çünkü ilk defa isminin içinde 'Glitter' geçen ve gerçekten de parıltılı olan bir ojem var.

Soldan sağa isimleri şu şekilde; ilki Essence'ın Ballerina Backstage Koleksiyonu'ndan kahverengi fakat içerisinde kırmızı simler içeren bir oje. İsmi Grand-Plié In Black. Çok yakında, sonbahara da girişimize istinaden kendisini süreceğim. Hem de Ballerina Backstage koleksiyonu olması bana bu sene izlediğim ve çok sevdiğim filmlerden biri olan Black Swan'ı da hatırlatıyor. İkinci sırada ise, Essence Glitter Topper var. O da Nail Art Twins isimli koleksiyonlarından. Fotoğrafta da görüleceği üzere Glitter olan ojeyi 2, taban olarak kullanılan mat ojeyi de 1 olarak numaralandırmışlar. Bu seride glitter topper ve colour base olmak üzere çift çift oje var. Bende mevcut olan 1 olarak numaralandırılmış en sağdaki ojenin ismi 3. çift olan Bonnie & Clyde'ın taban rengi. Ortadaki glitter ise aynı koleksiyonun, Romeo & Juliet çiftinin glitter ojesi. Şuradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz bu koleksiyon hakkında.

Grand-Plié In Black'i daha yakından görelim;

Amerika'dan ziyarete gelen bir arkadaşım da Türkiye'de olmadığını düşündüğü nail art araçlarından ve bir tane de çatlayan oje getirmiş. Şöyle topluca bir hepsini göstereyim öncelikle;

Küçükten büyüğe özetlemek isterim şimdi yukarıdaki fotoğrafı. Arkadaşım Türkiye'de çatlayan oje olduğunu bilmiyormuş ve o yüzden değişik geldiği için bir adet Sally Hansen Crackle Overcoat serisinin 1 numaralı beyaz ojesini almış bana. Google görsellerde bu ojenin gayet başarılı büyük çatlaklı fotoğraflarına denk geldim. En kısa zamanda bizim yerli markalarla kıyaslayabileceğim bir denemesini gerçekleştireceğim. Yapısını ve çatlamasını çok merak ediyorum. Bakalım Alix Avien, Golden Rose, Flormar ve Pastel çatlayan ojelerden sonra Sally Hansen nasıl olacak?

Sonrasında yine Sally Hansen'ın Salon Effects Real Nail Polish Strips ürünlerinden 230 numaralı Skinny Jeans var.


Ben yurt dışında satılan ürünlerin en çok isimlerini seviyorum. Skinny Jeans ise bir süredir obsesif bir şekilde bağlandığım Katy Perry şarkısı Teenage Dream'in içerisinde geçen bir terim de olduğundan bana onu hatırlattı. Bildiğimiz desenli tırnak bantlarından. Kutunun içerisinden çıkan ürünler ise şu şekilde;


Görüleceği üzere buffer törpüsü, tırnak eti düzeltici bir aparat ve toplamda 16 adet tırnak bantı var. Bir de fotoğrafa koymadığım mini bir kullanma kılavuzu. Kot desenini daha yakından görmek isteyenler için;


Bu ürünü ne zaman kullanırım bilmiyorum ama nasıl durduğunu görmek için buraya tıklayarak karşınıza çıkan fotoğraflardan faydalanabilirsiniz. Açıkçası benim hoşuma gitti.

Ve son olarak yurt dışından gelen ürünlerimden Kiss adlı markanın Nail Artists Paint & Stencil Kit'i var. Bu kite bayıldım desem yeridir. Henüz desen diskleri olmayan beni, o diskleri elde edeceğim güne kadar çok iyi idare edecekmiş gibi duruyor.


Bu serinin, içerisinde 3 adet Kiss Nail Art ojesi bulunduran pek çok ürünü var. Bendeki renklerin isimlerine gelince; soldan sağa SPA20 Beach Green, SPA15 Bikini Pink ve de SPA29 Pearl Blue. Ojeleri biraz daha yakından çektim. Şu şekilde;

Bildiğimiz ince uçlu nail art ojeleri gibi bu ojeler de. Kutunun içeriğine daha detaylı bakacak olursak eğer;


Kutunun içerisinden toplamda 30 adet desen çıktı. Fotoğrafta görülen o minik parçaları tırnağınızın üzerine yerleştiriyor ve -herhangi bir oje de olur bence ama yine de ilk olarak nail art ojesi deneyeceğim- boyuyorsunuz. Sonrasında da desen tırnağınızda. En kısa zamanda deneyip bir örneğini paylaşacağım, sabırsızlanıyorum çünkü tırnaklarımda minik kalpler görmek için.

Desenleri daha yakından da fotoğrafladım. Şöyle;

Bu ürünler için arkadaşlarıma ne kadar teşekkür etsem az ama yine de buradan da kocaman teşekkürler etmeden duramayacağım. Teşekkürler Kızlar!Sonrasında ise en sonunda birkaçına kavuştuğum Gabrini ojelerimi göstermek istiyorum. Deyim yerindeyse Bursa'nın göbeğinde bir yerde satıldıklarını bir önceki postumda söylemiştim zaten. Bursa'ya geldiniz mi bilmiyorum ama Heykel'deki şu meşhur Ulu Camii'nin (Hacivat ve Karagöz'in inşaatında rol aldığı söylenen) tam karşısında bir mağazada satılıyor. Ben gittiğimde şaşkınlıktan gözlerim fal taşı gibi açıldı, çünkü sanırım Bursalı oje severler artık alacakları renkleri biliyor olacaklar ki Nemo ile benim uzun konuşmalarımızdan sonra almaya karar verdiğim renklerin sadece 3 tanesini bulabildim. Görevli adam her ne kadar haftaya yenilerinin geleceğini söylemiş de olsa mağazadan buruk çıkmadım desem yalan olur. Neyse yine çenem düştü, geçiyorum ojelere;

Onca fikir alışverişinden sonra almak istediğim renkler arasında da en az almak istediğim renkler kalmıştı. Soldan sağa numaraları; M102, M101 ve M104. Ya şu önümüzdeki birkaç gün içerisinde süreceğim bu renkleri ya da önümüzdeki yaza kalacaklar. Bilemiyorum. Pek çok oje bloggerı arkadaşım swatchlarını yayınlamıştı zaten.

Hazır Gabrini satan bir mağazaya gelmişken Diamond serisinden de birkaç bir şey almadan çıkmak olmaz dedim ve alışveriş seleme yine ne yazık ki kalan ojeler arasından hoşuma giden 2 rengi daha attım. Onlar da şu şekilde;

Numaraları yine soldan sağa D65 ve D53. Bu ojeleri eve getirir getirmez yaptığım ilk iş koklamak oldu. Herkes ağır bir kokusu olduğundan bahsediyordu çünkü. Bence ağır bir kokudan ziyaden tiner ya da türevi bir madde de içeriyormuş gibi kokuyor oluşu. Tam çözemedim fakat diğer yerli markalara göre evet, daha ağır maddeler içerdiğini belli eden bir kokusu var. Formülünü görmeden bilemem ama ilk izlenimlerim bu şekilde. Kokuya ek olarak bakın benim aldığım ojelerden birinin nesi sorunlu çıktı;

O fırça kılı hiçbir şekilde aşağıya inmiyor çünkü zaten fırçanın bağlandığı plastik kısmın kırık olduğu aralığa sıkışmış. Öylece komik bir şekilde duruyor. Bilmiyorum acaba ilk bana mı denk geldi bu hatalı ürün? Yoksa başkalarında da var mı? Kalite kontrol departmanlarını merak etmedim değil bu fırçayı gördükten sonra. Ne de olsa Türkiye'de üretim tesisleri!

Gabrini'den payıma düşenler de bu şekilde oldu;

Belki haftaya zamanım olursa yine uğrarım o mağazaya da şüphelerim var hala yeni ojelerinin ya da Summer Edition koleksiyonun diğer renklerinin buraya gelip gelmeyeceğine dair.

Geçelim Pastel'e. Bende olmayan 2 renge rast geldim bunları alırken ve de Tuğçe için 83 numarayı ararken. Ne yazık ki hiçbir yerde bulamadım 83'ü. Ama aramaya devam! Aldığım bu iki renk ise yeni çıkardıkları renklerden sanırım.

Özellikle kırmızı mercan rengini Nemo'da görüp beğenmiştim. Numarası 310 numara ve arkasında da Limited Collection yazıyor. Sağdaki yumuşak tonlu ve içerisinde sarı simler bulunduğunu düşündüğüm pembe ise 05 numaralı oje. Şu yazdan sonbahara geçiş döneminde iyi gidecek bence.

Ve de son olarak, Oje Delisi'nden haberini aldığım küçük boy Flormar oje kurutucuyu almıştım. Kendisi 150 ml. olmakla birlikte aynı ürünün o göz korkutan kocaman versiyonu da 400 ml. imiş. Boyutunu gösterebilmek adına yanına bir adet Pastel oje koyup da fotoğrafını çektim.

Bu minik boyutlu spreyi de henüz kullanma şansı yakalamadım ama muhtemelen sizler bu postu okurken ben yeni bir manikür deneyeceğimden kullanmış olurum herhalde. Bu arada Flormar kurutucu spreyi alırken standda duran görevli bayan yeni Flormar renklerin Ekim'de geleceğini, çünkü daha koyu sonbahar renkleri olacağını söyledi. Bunu da söyleyeyim buradan.

Golden Rose'un yeni mat serisini ise herhangi bir yerde göremedim henüz. Gören var mı?

Ayrıca bir sonraki postlarımda ise, tatilde sürdüğüm ojeleri ve de tatilimi anlatacağım sanırım. Çünkü anlatacak bolca mekan, yemek ve de haber birikti ojelerin yanı sıra.


Şimdilik herkese sevgiler...