Jan 23, 2012

1 Year Blogaversary Giveaway Winner! - Blog 1. Yıl Çekilişi Kazananı!

Scroll down for Turkish. / Türkçe için aşağıya ininiz.

     Hello dear adorable reader! Today I'm not going to show you any nail polish, instead I'll announce the winner of my 1 Year Blogaversary Giveaway Winner.
     I'm really thankful for my lovely followers; who comment everyday, share their experiences & wisdom, also support me always on this colorful journey. I wish that I could give each of you guys my favorite nail polish -China Glaze For Audrey- but of course, one lucky winner won the giveaway. I still cannot believe a year passed since I started to write on this blog, I met wonderful people all around the world who also shares the same enthusiasm about nail polishes. I'm mostly grateful for that, for you! Wow! I want to thank all of you guys  for being here, always.

And the winner of my favorite nail polish is;


Are we ready?! Claps, claps, claps, claps!!!


And the winner is...


... adorable Nemo Latte.

Congratulations to Nemo for her win.

And I have another great news to give you guys, since I have 280 followers now, I'll be announcing a 250 Follower Giveaway very soon! So stay tuned and see you in the next post.     Merhaba çok sevgili okuyucu! Bugün sana herhangi bir oje göstermeyeceğim, yerine bloğumun 1. yılı şerefine düzenlemiş olduğum çekilişimin sonucunu duyuracağım. Her biriniz için o kadar müteşekkirim ki! Her gün buraya uğrayıp yorum yapan, benimle tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan ve de bu renkli macerada bana destek olan herkes için. Gönül isterdi ki her birinize en sevdiğim ojeden -China Glaze For Audrey- verebileyim, ama bir şanslı izleyicim kazanan oldu. 

     Hala daha 1 yıl geçmiş olmasına inanamıyorum, bloğum sayesinde benim gibi oje sevdalısı o kadar çok harika insanla tanışma şansı yakaladım ki! En çok bunun için, sizler için minnettarım. Her birinize, burada olduğunuz için çok teşekkürler.

Ve en sevdiğim ojeyi kazanan şanslı takipçim;


Hazır mıyız çekiliş sonucunu öğrenmek için?! Alkışları göreyim!!!


Kazanan...


... harika insan Nemo Latte.

Nemo'yu kocaman tebrik ederim.


Ve size de harika bir başka haber vermek isterim, şu anda 280 takipçim olduğu için, çok yakında 250 izleyicim olması şerefine bir çekiliş duyurusu daha yapacağım. İzlemede kalın! Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle...

9 comments:

 1. Congratulations to the winner=)

  ReplyDelete
 2. ahahaha hiç beklemiyodum yaaa =D

  ReplyDelete
 3. Congratuation, Nemo! (:
  Thanks for this giveaway, Esra! (:
  Isa

  ReplyDelete
 4. I tagged you!! The rules for this tag are on this post http://nailreflections.blogspot.com/2012/01/11-questions-tag.html

  ReplyDelete