Jan 19, 2012

NOTD: Golden Rose Magnetic 01 (My very first magnetic nail polish trial, finally!)

Scroll down for Turkish. / Türkçe için aşağıya ininiz.

     As you may already understood from the title, today I'm going to show you guys my very first magnetic nail polish trial. It's a nail polish from local brand Golden Rose's Magnetic Collection. I think its also sold somewhere around Europe but I don't know where exactly. There are about more than 10 nail polishes in this collection if I'm not mistaken, you can see swatches of other colors on Emerald Sparkled's site.

For today, I picked Golden Rose Magnetic 01


This is such a unique color I think. It's not pink, purple, magenta or mahogoni but mostly close to something between purple and mahogoni.


In the below picture, you can see the little magnet. The application is really easy. You just need to put a coat of nail polish (one coat is enough, it has quite a good formula, probably because of the iron particles in the composition) and then, you have to put the magnet like 1-2 milimetres above from your nail. Count to 15 and ta - daa!


3-D looking gorgeous nails, I sure am a fan of magnetic nail polishes.


What do you guys think about magnetic nail polishes? Do you think they're quite different from what we used to apply? Also don't forget to enter my 1 Year Anniversary Giveaway and I'll be glad if you guys vote  for me here for the Electropop Giveaway. See you in the next post!     Başlıktan çoktan anlamış olacağınız üzere, bugün size ilk manyetik oje uygulamamı göstereceğim. Bu oje yerli markamız Golden Rose'un yaklaşık 1 ay önce piyasaya sürmüş olduğu Golden Rose Manyetik Oje Koleksiyonundan. Sanırım Avrupa'da bir yerlerde de Golden Rose satılıyor, emin değilim neresi olduğu hakkında. Bu koleksiyonda toplamda 10'dan fazla oje var yanılmıyorsam, diğer renklere ait görsellere Deniz'in sitesinden ulaşabilirsiniz.

     Ben bugün için Golden Rose Manyetik 01'i seçtim. Bence çok sıra dışı bir renk. Pembe değil, mor ya da bordo da değil. Ama en çok bordo mor arası bire renk gibi. Yukarıdaki fotoğraflardan birinde mıknatısı da görebilirsiniz. Uygulaması çok kolay. Sadece tek kat oje sürüyorsunuz (gerçekten tek kat yeterli, formülü çok iyi, çünkü ojenin içerisinde demir parçacıkları olduğu için) ve sonra, tırnağınızın 1-2 mm. üstünde mıknatısı tutuyorsunuz. 15'e kadar sayıp çekiyorsunuz. Sonuç ortada!

     Üç boyutlu harika bir görüntü çıkıyor ortaya, kesinlikle manyetik ojelerin hayranı olduğumu söyleyebilirim.

     Siz ne düşünüyorsunuz bu koleksiyonla alakalı olarak? Sizce de alışılagelmişin dışında değil mi? Bu arada 1. Yıl Çekilişime katılmayı unutmayın ve de Electopop Çekilişinde de bana oy verirseniz müteşekkir olacağım. Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle!

19 comments:

 1. başarılı sürenleri ayakta alkışlıyorum, ben beceremem herhalde bu mıknatıs olayını :)

  ReplyDelete
 2. Replies
  1. bence de, en iyisi gibi görünüyor şu an. :)

   Delete
 3. konad denemek lazım bi de bunlarla =)

  ReplyDelete
 4. My gosh I just love it! Beautiful color and great magnet-ing!!

  ReplyDelete
 5. This looks so good! Great job you did there;) I like magnetic nail polishes, if I like the colour...and this one is something I'd love to have.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much! Yeah, I'm a fan of magnetic ones too! Hope you can own it sometime soon. :)

   Delete
 6. Replies
  1. bence tüm kolektörlerin almazsa olmazı! =)

   Delete
 7. bende de var başka bir rengi bunu da beğendim ama :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ben de bu rengi en çok sevdim sanırım tüm magnetic koleksiyonundan. =)

   Delete
 8. Gorgeous polish but I like your dog more;)

  ReplyDelete
 9. merhabaa :) sürekli takip ediyorum seni aynı ojeden bende de var. yalnız şöyle bir sorunum var benim tırnaklarım bombeli olduğu için sağı solu boş kalıyor neden olabilir? bir çözüm önerirsen çok sevinirim

  ReplyDelete